FileZilla — Інсталяція програми + інструкція як підключитися до FTP або SFTP сервера.

Для початку давайте розглянемо що таке FTP або SFTP-сервер?

FTP або SFTP-сервер – це звичайний комп’ютер, який підключений до Інтернету, де містяться загальнодоступні файли. І для того що б скопіювати дані (файли) на свій комп’ютер (або з комп’ютера на сервер) потрібен спеціальний протокол передачі даних – FTP або SFTP.

Так склалося що в сучасному світі обслуговування веб систем, самим ідеальним програмним рішенням для трансферу файлів по FTP або SFTP протоколам є програма FileZilla.

Зміст:

1. Завантаження FileZilla
  2. Інсталяція FileZilla
  3. Підключення до SFTP сервера
  4. Підключення до FTP сервера

Завантаження FileZilla

Програма є безкоштовною, і завантажити її можна за цим посиланням: http://filezilla.ru/get/.

Скріншот №1

На сторінці завантаження виберіть програмний інсталятор, який відповідає системним вимогам Вашої операційної системи.

Після завантаження програми встановіть її на Ваш ПК.

Інсталяція FileZilla

Для запуску процесу інсталяції програми двічі клацніть по інсталятору програми (Скріншот №2)

Скріншот №2

У разі якщо Ви не є адміністратором системи, відкриється вікно вказане на скріншоті №3, натисніть «Запустить»

Скріншот №3

Далі натисніть «I Agree»

Скріншот №4

Далі встановіть вибір в поле «Anyone who users this computer (all users)» і натисніть «Next»(Скріншот №5).

Скріншот №5

У наступному вікні Вам буде запропонований вибір компонентів програми (Скріншот №6 – покажчик 1), залиште все галочки за замовчуванням, додатково відзначте чекбокс «Desctop Icon» для того що б після установки програми на робочому столі з’явився ярлик FileZilla.

Далі натисніть на кнопку «Next» (Скріншот №6 – покажчик 2).

Скріншот №6

У наступному вікні Вам буде запропонований вибір місця установки програми, залиште шлях вказаний за умовчанням і натисніть «Next».

Скріншот №7

У наступному вікні (Скріншот №8) натисніть кнопку «Install»

Скріншот №8

Далі піде процес інсталяції програми (Скріншот №9), який займе не більше хвилини. Будь ласка дочекайтесь закінчення установки.

Скріншот №9

По завершенню установки буде відкрито фінальне вікно інсталятора (Скріншот №10), в якому необхідно натиснути кнопку «Finish». Після натискання кнопки відбудеться запуск програми.

Скріншот №10

При першому запуску з’явиться віконце інформер в якому необхідно натиснути на кнопку «ОК» (якщо Вам не цікава інформація, що надається в інформері).

Скріншот №11

Підключення до SFTP сервера

Для підключення до SFTP сервера у Вас повинні бути дані аутентифікації, які потрібно взяти або ж з панелі Вашого хостингу (шукайте SFTP), або у Адміністратора сервера.

Які дані потрібні для підключення до SFTP серверу?

За часту це:

Хост: 805.509.652.632 (даний хост наведено як приклад)

Порт: 3333 (даний порт наведено як приклад)

Логін користувача: user (даний логін наведено як приклад)

пароль: 6545454646545468876 (даний пароль наведено як приклад)

Для додавання sftp сервера Вам необхідно натиснути на зображення з серверами на панелі інструментів FileZilla (Скріншот №12 – покажчик 1) далі уведіть всі дані по кроково як зазначено на скріншоті №12.

Скріншот №12

Після того як всі дані були введені натисніть кнопку «ОК».

Тепер, коли сервер був доданий, підключіться до нього для цього натисніть по трикутнику поряд з кнопкою, на якій зображені сервера (Скріншот №13 – покажчик 1), в випадаючому меню натисніть на сервер (Скріншот №13 – покажчик 2).

Скріншот №13

При першому підключенні до SFTP сервера в більшості випадків програма повідомить про невідомий ключ (Скріншот №14). У цьому вікні відзначте чек бокс з текстом «Всегда доверять этому хосту, добавить ключ в кэш» і натисніть кнопку «ОК». (В іншому випадку дане оповіщення буде спливати щоразу під час приєднання до SFTP серверу).

Скріншот №14

Після підключення відкриється файлова структура на сервері, Ваш сайт буде знаходиться в каталозі «public_html», в деяких випадках це може бути каталог с назвою Вашого сайту або «web» або «home» (якщо Ви не виявили не одного з наведених в даній інструкції каталогів, зверніться до адміністратора сервера ).

Скріншот №15

Підключення до FTP-сервера

Для підключення до FTP-сервера у Вас повинні бути дані аутентифікації, які потрібно взяти або ж з панелі Вашого хостингу (шукайте FTP), або у Адміністратора сервера.

Які дані потрібні для підключення до SFTP сервера?

За часту це:

хост: 805.509.652.632 (даний хост наведено як приклад)

Логін користувача: user (даний логін наведено як приклад)

пароль: 6545454646545468876 (даний пароль наведено як приклад)

Для додавання ftp сервера Вам необхідно натиснути на зображення з серверами на панелі інструментів FileZilla (Скріншот №16 – покажчик 1) далі введіть всі дані покроково як зазначено на скріншоті №16.

Скріншот №16

Після того як всі дані були введені натисніть кнопку «ОК».

Тепер, коли сервер був доданий, підключіться до нього для цього натисніть по трикутнику поряд з кнопкою, на якій зображені сервера (Скріншот №17 – покажчик 1), в випадаючому меню натисніть на сервер (Скріншот №17 – покажчик 2).

Скріншот №17

При першому підключенні до FTP-сервера в більшості випадків програма повідомить про невідомий сертифікат (Скріншот №18). У цьому вікні відзначте чек бокс з текстом «Всегда принимать сертификат в будущих сессиях» і натисніть кнопку «ОК». (В іншому випадку дане оповіщення буде спливати щоразу під час приєднання до FTP серверу).

Скріншот №18

Після підключення відкриється файлова структура на сервері, Ваш сайт буде знаходиться в каталозі «НАЗВА_САЙТА», в деяких випадках це може бути каталог «public_html», «web» або «home» (якщо Ви не виявили не одного з наведених в даній інструкції каталогів, зверніться до адміністратора сервера).

Скріншот №19