Лікарі говорять про те, що не всі зрозуміли, наскільки в реальності коронавірус небезпечний. Деякі порівнюють COVID-2019 з грипом, але тут вони в корені не праві, причому їхнє ставлення до вірусу обумовлюється ще й егоїзмом, але це, на думку медиків, в рази погіршує становище, яке тепер вже надмірно серйозно. Про справжню небезпеку, в якій загрузло людство, розповідає Інформ-UA.
Незважаючи на те, що Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію коронавируса, не всі серйозно сприймають ситуацію. Багато людей і до цього дня продовжують порівнювати COVID-2019 з грипом, кажучи, що симптоматика дуже сильно схожа. Ця думка є тривожною, оскільки люди, таким чином, вважають, що заразитися цим вірусом не так страшно, але реальність далека від подібних припущень. Професор Хью Монтгомері розповів, що між двома захворюваннями насправді колосальна різниця.
Основною відмінністю складається те, що коронавірус в кілька разів заразнее, ніж звичайний грип. Монтгомері, виступаючи на Channel 4 Dispatches зазначив, що якщо людина хворіє на грип, він здатний в середньому заразити 1,3 людини. Якщо хворий не ізолюється і продовжує свої заразні дії, то вже на десятій ланцюжку він здатний передати хворобу чотирнадцяти особам. А коронавірус в рази заразнее – хворий здатний інфікувати відразу трьох чоловік. Кожен з цих трьох передасть вірус ще трьом, і це буде рости з величезною швидкістю. Якщо перевести підрахунок на десять ланцюжків, то в кінцевому підсумку одна людина буде відповідальний за 59 тисяч хворих!
Професор заявляє, що не всі заражені будуть відчувати себе погано – одні будуть відчувати нездужання, а інші не відразу не дізнаються, що хворі, адже нічого не зміниться для них, крім наявності вірусу в організмі, але насправді всі вони будуть поширювати захворювання. Заражені здатні захворіти (мається на увазі повний прояв симптомів) на десятий день. Далі вони попрямують до лікарні, де будуть витрачати час лікарів і ресурси клініки. Якщо ситуація посилиться, хворого будуть змушені перевести у відділення інтенсивної терапії. А це вже проблема, оскільки апаратів штучної вентиляції легень не вистачає повсюдно (як з’ясувалося, нестача ШВЛ актуальна не тільки для України, хоча у нас таких апаратів одиниці). Брак спостерігається і серед медперсоналу, Оскільки лікарі і медсестри перевантажені, то багато пацієнтів не отримують потрібної частки уваги.
Читайте також: ФК «Динамо Київ» готовий допомагати Україні в боротьбі з коронавірусів
Важливо, щоб кожна людина в період пандемії займався своєю справою: хворий не поширював вірус, а відокремився, наприклад, здоровий дотримувався профілактичні заходи, а лікар – допомагав усім, хто потребує його. Тому критично важливо дотримуватися порад медиків, які наполягають на карантині для людей, адже таким чином кількість хворих буде знижено, а значить, що важко хворих теж буде менше. Але оскільки існує чимала частка безвідповідальних осіб, які заявляють, мовляв, коронавірус це те ж захворювання, що і грип, то ситуація стає в рази гірше.
Якщо ви досить безвідповідальні, щоб думати про те, що вам все одно, чи будете ви хворі на грип чи ні, пам’ятайте, що справа не в вас, а в інших, яких ви заражаєте,
– зазначив професор Монтгомері, підкреслюючи, що кожен невіглас заражає величезна кількість осіб.
Крім того, що коронавірус часто супроводжується ускладненнями, причому нерідкі і летальні випадки через утворення пневмонії, сам вірус дуже сильно заразний. Нагадаємо, один хворий може заразити відразу трьох чоловік, а кожен з них, в свою чергу, передасть вірус ще трьом. Що буде далі з цим ланцюжком ми можемо бачити вже прямо зараз, оскільки кількість інфікованих, за станом на 23 березня, вже наближається до 354 тисячам.
Читайте також: Транспортний карантин в Україні: де посилили обмеження
[Джерело]( "https://inform-ua.info/science/1584978693-covid2019-v-raz-khuzhe-gryppa-medyky-rasskazaly-pro-opasnost-vyrusa")