Роботи набувають великої популярності на тлі пандемії

Пандемія коронавируса COVID-2019 змушує населення планети залишатися по домівках і як можна рідше виходити на вулицю. У зв’язку з обмеженням вільного пересування все популярнішими стають роботизовані помічники, які, наприклад, доставляють продукти харчування. Так, в Китаї все частіше можна побачити роботів, які обслуговують людей. Про це розповідає Інформ-UA.

ZhenRobotics, китайська корпорація, пов’язана з виробництвом роботизованої техніки, повертається до роботи, як і інша промисловість КНР. У той час як багато галузей борються за те, щоб у них була робота, компанії, що виробляють роботизованих помічників, частіше виходять на ринок. Пандемія коронавируса привела до попиту на роботів, які займаються доставкою їжі.

Лю Чжіонг, згідно з інформацією New York Post, директор даної корпорації, говорить про те, зараз китайська економіка "прокидається". Країна, де більш не фіксуються нових випадків зараження коронавірусів, починає відновлювати виробництво. За його словами, великим попитом користуються роботи з візками – тут мова йде про модель RoboPony, яка пересуваються на шести колесах. Цей робот , по суті, самохідний візок, яку з лишком закуповують лікарні, житлові комплекси, торгові центри та інші. Замовлення на роботів, за словами Чжіонга, з початку спалаху в Китаї збільшилися в три рази, при тому, що інші сфери зазнають колосальних збитків.

Довіра до роботам, на тлі зростання поширення COVID-2019, значно зросла. Саме роботизована техніка здатна надавати ряд послуг, які в даний час недоступні людству через циркуляції вірусу. У Комуністичній партії Китаю, до речі, теж роблять ставку на роботів, які придатні для експлуатації в споживчих галузях, включаючи фабрики. Правляча партія КНР має намір збільшити експорт даної продукції за кордон, що допоможе ряду підприємств компенсувати скорочення робочої сили.

Повідомляється, що Пекін витратив дуже багато коштів на створення відділів робототехніки. ZhenRobotics була створена в 2016 році, ця компанія дислокується в столиці КНР. Відзначається, що ZhenRobotics, як і інші підприємства Китаю, на час карантину отримали відстрочку платежів по оренді та іншу підтримку від уряду. 

Один з роботів компанії "патрулює" торговий центр, розташований в Шанхаї. Якщо робот помітить людей, які не носять масок, він звернеться до них і нагадає про те, що потрібно закрити обличчя. Крім цього робот роздає дезинфицирующе кошти і розповідає актуальну інформацію про вірус, а також як від нього захиститися. Такий же робот використовується китайським ретейлером Suning.com Group Ltd., яка доставляє їжу і товари першої необхідності в період карантину.  

Попит на роботизованих помічників значно зріс після того, як більшості населення Китаю було наказано ізолюватися будинку. Робот ZhenRobotics отримав оцінку як "протиепідемічна технологія", тому і користується колосальним попитом. Відзначається, що роботом можна керувати за допомогою програми на смартфоні, він здатний перевозити до 40 кілограмів, і розвивати швидкість до 10 кілометрів на годину. Втім, глава корпорації відмовився озвучувати його вартість.

Зараз в компанії працюють 48 з 50 осіб, двоє працюють віддалено. У планах найближчим часом випустити ще 90 роботів RoboPony – на них вже є замовлення.

Джерело https://inform-ua.info/science/1584794999-robot-pryobretayut-bolshuyu-populyarnost-na-fone-pandemyy

Прокрутити вгору